Ziua Şcolii, 2018: 86 de ani de dăruire…

ANIVERSARE: …Şi a fost, pe 11 mai 2018, şi Ziua şcolii noastre. Am sărbătorit, împreună, 86 de ani de existenţă, 86 de ani de dăruire, alături de comunitate şi pentru viitorul ei. Sub genericul „România suntem noi”, cel mai potrivit în anul centenarului Marii Uniri, ne-am exprimat încă o dată pe noi înşine, prin mijlocirea unui program artistic inspirat; i-am felicitat pe noii premianţi ai Fregatei „Mărăşeşti”

(reprezentate de doamna F. G. P.); ne-am reîntâlnit cu foştii elevi, dornici să ni se alăture, iar hora de la finalul festivităţii a reflectat, încă o dată, spiritul acestei şcoli cu suflet mare…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>