Rezultate 2023-2024

OLIMPIADE

Olimpiada Națională „LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ”

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • ONCIUL NICOLETA – 7A – Premiul I 
  • ONEA IOANA – 7A – Premiul III
  • SULIMAN EBRU-KAYRA – 7A – Premiul III
  • DULAMĂ MARIA ALESSIA – 7A – Mențiune
  • IONIȚĂ MIRELA-PETRUȚA – 8B – Premiul II

OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ „CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ”

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • ONEA IOANA – 7A – Premiul II
  • ONCIUL NICOLETA – 7A – Premiul III 
  • MIHAI SARA-MARIA – 6A – Premiul III
  • TIMOFTI MARA – 6A – Premiul III

Olimpiada națională de Limba și literatura engleză

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • CONSTANTINESCU ALEX – 7C – Mențiune

Olimpiada Națională de Matematică

ETAPA LOCALĂ

  • Gheorghiță Maia Cristina – 5B – Mențiune

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • Gheorghiță Maia Cristina – 5B – Mențiune

Olimpiada Națională de Geografie

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • IONIȚĂ MIRELA-PETRUȚA – 8B – Premiul I

Olimpiada Națională de religie ortodoxă

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • DULAMĂ MARIA ALESSIA – 7A – Premiul II
  • MUMGIAN SONIA MARIA – 6B – MENȚIUNE
  • SEBESTYEN CHRISTIEN-WILLIAM – 5B – PREMIUL II
  • OȚELEANU OCTAVIAN – 5A – Mențiune

Olimpiada Națională a Sportului Școlar Handabal fete gimnaziu

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • Locul III – Dobrescu Alisia Maria, Lucaș Alesia-Mihaela, Preoteasa Anemona Cristiana (5B), Bârsan Daria, Timofti Mara (6A), Căimac Miruna Maria, Lungu Amalia Ștefania, Munteanu Jessica Andreea (6B), Baicu Ioana (7A), Beșea Cristina (8B)

CONCURSURI​

ENGLEZĂ

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR DE GRAMATICĂ A LIMBII ROMÂNE și ENGLEZE LET’S SPEAK…GRAMMAR!

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • NICOLAI RAREȘ GEORGIAN – 6B – Mențiune

MATEMATICĂ

Concurs de matematică pe echipe "lumea lui pi"

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • GUTULEANU IUSTIN-EDAN, OTELEANU OCTAVIAN, MIHĂESEI IRINA-MARIA, CHIPĂILĂ ANNE MARIE – 5A – Mențiune
  • BANU DAVID, HORVAT CRISTIAN-CĂTĂLIN, DULHAI ȘTEFAN, TIMOFTI MARA – clasa 6A – Mențiune
  • IONIȚĂ MIRELA-PETRUȚA, ZAHARIA ANDREI-MĂDĂLIN, MITRESCU VLAD DANIEL, ASANAGEANU CRINA-TEODORA – 8B – Mențiune

Concurs "MY SPACE"

ETAPA JUDEŢEANĂ

  • IONIȚĂ MIRELA-PETRUȚA – 8B – Mențiune
  • GAVRILĂ BIANCA IULIANA – 7B – Mențiune

fizică-chimie-biologie

Concursul online de fizică, chimie și biologie „ZIRCON” - ediția a IV-a

  • GAVRILĂ BIANCA IULIANA – 7B – Premiul III – secțiunea chimie
  • CIOBANU IONUȚ RAREȘ – 7A – Premiul III – secțiunea chimie  
  • BOCA EDUARD – 7B – Premiul III – secțiunea chimie
  • GAVRILĂ BIANCA IULIANA – 7B – Mențiune – secțiunea fizică-chimie 
  • BISTRICEANU ANA MARIA – 7B – Mențiune – secțiunea chimie 
  • ARMĂ BIANCA ALINA – 7B – Mențiune – secțiunea chimie 
  • SISU RALUCA MARIA – 7B – Mențiune – secțiunea chimie 
  • BOCA EDUARD – 7B – Mențiune – secțiunea chimie-biologie
  • BOCA EDUARD – 7B – Mențiune – secțiunea biologie
  • VÎRTOSU MARIA IOANA – 7B – Mențiune – secțiunea biologie
 

BIOLOGIE

Concurs „BIOS - Olimpiada celor mici”

ETAPA JUDEŢEANĂ

  • DULAMĂ MARIA ALESSIA – 7A – Mențiune
  • ONEA IOANA – 7A – Mențiune

Concursul Național Școlar de Biologie „George Emil Palade”

ETAPA JUDEŢEANĂ

  • DULAMĂ MARIA ALESSIA – 7A – Mențiune

GEOGRAFIE

CONCURS NAȚIONAL DE GEOGRAFIE „TERRA”

  ETAPA JUDEȚEANĂ

  • FLESCHIU ILIE – 7A – Premiul I  Calificat la etapa națională

alte domenii

Concurs Școlar National Eu-Conexus

  • Premiul II – ONCIUL NICOLETA – 7A, ALEXANDRACHE ERIK ANDREI, BANU MIHAI, MANEA ROBERT VALENTIN – 8A

învățământ primar

Concursul Național „Gazeta Matematică Junior”

ETAPA I

  • Moldoveanu Eduard-Ștefan – 3B – Premiul I
  • Preda Ioana – 3B – Premiul III
  • Luca Ștefan-Anastasie – 3B – Premiul III
  • Dinu Mario-Alexandru – 3B – Mențiune
  • Gavriluță-Strat Sebastian-Costin – 3B – Mențiune
  • Ghițuică Ioan-Serafim – 2C – Premiul de excelență
  • Niță Delia – 2C – Premiul de excelență

ETAPA II

  • Baciu David-Nicolae – 3B – Premiul de Excelență
  • Vilan Alesia-Nicoll – 3B – Premiul de Excelență
  • Dinu Mario-Alexandru – 3B – Premiul II
  • Tudor Eric-Florin – 3B – Premiul II
  • Gavriluță-Strat Sebastian-Costin – 3B – Premiul II
  • Moldoveanu Eduard-Ștefan – 3B – Premiul II
  • Androne Răzvan – 3B – Premiul II
  • Colța Tiberiu – 3B – Premiul III
  • Martin Eduard-Cristian – 3B – Premiul III
  • Luca Ștefan-Anastasie – 3B – Premiul III
  • Preda Ioana – 3B – Premiul III
  • Ghițuică Ioan-Serafim – 2C – Premiul de excelență
  • Nicuță Alexandru Gabriel – 2C – Premiul I
  • Niță Delia – 2C – Premiul II
  • Szilagyi Bianca Andreea – 2C – Premiul II