Ziua Şcolii – 2017: 85 de ani pentru educaţie

LA CEAS ANIVERSAR, celebrând 85 de ani de la inaugurarea primei clădiri a şcolii noastre, ridicată de comunitate pentru comunitate, un lucru devine limpede: şcoala suntem noi toţi, elevi, dascăli, părinţi, bunici, foşti elevi, prieteni, parteneri, tovarăşi de drum în aventura uluitoare a educaţiei şi a vieţii…

Noi toţi: o familie care vineri, 12 mai 2017, de la 9.30, a sărbătorit Ziua Școlii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, alternând solemnitatea ridicării drapelelor pe catarg cu horele spontane, cu bucuria reuşitelor, a performanţelor, sau pur şi simplu cu plăcerea revederii, arătându-le celor mai merituoşi respectul cuvenit şi răsplătindu-i pe toţi laolaltă cu momentele artistice susţinute de talentaţii noştri elevi.

Am dovedit, o dată în plus, că suntem o şcoală vie, cu suflet, şi ne-am îmbogăţit rezerva de amintiri de neuitat. Pentru toate miile de cuvinte pe care nu le-am spus, câte o imagine din galeria de mai jos…

…pentru că nu vrem doar să informăm, ci să vă facem parte din povestea noastră, din familia noastră.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>