Școala bunului simț!

       Ultima săptămână de școală a găsit elevii claselor primare sărbătorind „Ziua prietenilor buni” (marți, 13 iunie), fiind ultima activitate din proiectul desfășurat de-a lungul acestui an școlar „Școala bunului simț” (coordonat de prof. înv. primar Ion Florentina, prof. înv. primar Rățoi Daniela Elena și prof. înv. primar Marin Florentina).

        La sfârșit de an școlar, copiii au transmis gândurile lor de bine, colegilor și prietenilor pe bilețele cu care au construit apoi ghirlandele copilăriei. Elevii claselor a II-a A, a III-a C și a IV-a A au decorat frumos trei rame pe care le-au pus la dispoziția tuturor pentru a se fotografia și a-și aminti mereu că „nimeni nu poate trăi fără prieteni, chiar dacă stăpânește toate bunurile lumii.” (Aristotel)

     „Școala bunului simț nu intră în vacanță!” ne asigură dna Ion Florentina, „ci se pregătește cu activități cât mai atractive care să ne ajute să creștem frumos!”

       Vacanță plăcută, dragi copii, să ne revedem la toamnă cu multe experiențe frumoase de povestit!

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Irina ROȘU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>