Rezultate notabile la Olimpiada de Limba engleză și Limba franceză

          Înclinația naturală către limbi străine este un atu în obținerea unei competențe foarte bune de a comunica cu oameni de pe întreg mapamondul, însă nu e suficient să știi o limbă străină ca să atingi performanța. Susținem în continuare importanța muncii în echipă, elev-profesor-părinte, pentru depășirea limitelor de simplu vorbitor.

Olimpiada de limba engleză și limba franceză – faza județeană – s-a desfășurat în aceeași zi de 11 martie friguros. Școala noastră a fost reprezentată cu mândrie de eleva Grămăticu Andreea Mihaela (clasa a VII-a A) la limba franceză (coordonator prof. Fronescu Ramona) și de eleva Busuioc Gabriela Natalia (clasa a VIII-a B) la limba engleză (coordonator prof. Roșu Irina).

Cu dedicare, concentrare și creativitate, fetele au obținut punctaje foarte bune, care le-au asigurat Premiul al II-lea (Andreea), respectiv al III-lea (Gabriela).

Școala Jean Bart se mândrește cu voi! 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Irina ROȘU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>