Prin joacă învățăm 🙂

Ce au în comun AVAP, MEM și DP, adică doar câteva din materiile pe care le descoperă micuții în primul an de școală?! Vă spunem noi: bucuria lucrului bine făcut!

„Unitatea este forță… când există muncă în echipă și colaborare, se pot realiza lucruri minunate” (Mattie Stepanek). Tocmai pe acest principiu au mers astăzi elevii clasei pregătitoare B, coordonați de dna prof. înv. primar Vlaicu Elena Janina, care au realizat o activitate integrată între cele trei discipline. Organizați în echipe, și-au împărțit sarcinile de lucru, fiecărui membru revenindu-i o anumită sarcină. Au colorat, au lipit frunze, castane, dovleci desenați, realizând colaje care la sfârșit le–au oferit o mare satisfacție. S-a urmărit  dezvoltarea spiritului de echipă și de cooperare între elevii clasei.

Cu pași mici, de la o săptămână la alta, împreună învățăm să fim un colectiv unit și să ne acceptăm, să ne ajutăm și să cooperăm! Ne place la școalăăăăă!!!! 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Anca BRATU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>