Prietenii noștri de suflet, la ceas aniversar. Fregata Mărășești…

Echipajul Fregatei Mărășești sărbătorește, la data de 1 iulie, un secol de la intrarea în serviciul Marinei Militare Române. 100 de ani de istorie navală, 100 de ani în care cea mai mare navă de război construită în România a scris pagini glorioase în istoria neamului românesc.

Pentru că ne-au primit cu bucurie pe navă și ne-au fost alături la Zilele Școlii, astăzi suntem mândri să împărtășim cu militarii de pe Fregata Mărășești, bucuria aniversării celor 100 de ani de existență. Un echipaj dedicat îndeplinirii cu succes a oricărei misiuni, un exemplu de curaj, profesionalism și dăruire, oameni minunați, prieteni de suflet care astăzi fac parte din povestea noastră, din familia noastră…

Le urăm multă sănătate și misiuni reușite.  Vânt bun din pupa!” și „Bun cart înainte!”, prieteni dragi!  

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>