O faptă bună pentru cei mai puțin norocoși

În „Săptămâna fructelor și legumelor donate” (20-24 noiembrie) – program amplu, inclus în cadrul SNAC (Strategie Națională de Acțiune Comunitară) – elevii Școlii Gimnaziale nr.18 „Jean Bart” și preșcolarii Grădiniței  cu program normal nr.37, împreună cu părinții, au fost sensibilizați din dorința de a face o faptă bună pentru cei mai puțin norocoși, așa cum au făcut-o și în anii trecuți. Astfel, au fost implicați de către cadrele didactice în acțiuni prin care s-au donat copiilor de la „Fundația Morning  Glory- House – Casa Speranța” – Constanța, fructe, legume și alte alimente neperisabile.

          Încă o dată, le mulțumim părinților care au răspuns pozitiv apelului transmis de școală, arătând ca din cât avem, putem dărui și aduce un zâmbet celor cu mai multe nevoi!

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Anca BRATU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>