Fregata franceză „Jean Bart” revine la Constanţa

(U.S. Navy photo by Lt. Juan David Guerra / Released)

Fregata franceză „Jean Bart” va face o escală în portul Constanța, în perioada 7-10 martie 2018, înainte de a participa la un exercițiu militar în apele teritoriale ale României din Marea Neagră, alături de Forțele Navale Române. Miercuri, 7 martie, de la ora 17.30, la bordul fregatei franceze „Jean Bart” se va organiza o conferință de presă la care va participa doamna M. R., Ambasadoarea Franței în România, și căpitanul G. R., iar joi, 8 martie, o delegație a Fregatei „Jean Bart” se va întâlni cu o echipă de elevi şi de profesori a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa.

Vă reamintim că, în urmă cu doi ani, o parte din echipajul fregatei franceze a participat la aniversarea a 20 de ani de când şcoala noastră poartă, cu mândrie, numele Jean Bart… Aşteptăm cu bucurie revederea, ştim deja că numele nu sunt întâmplătoare, că destinele se desăvârşesc sub pecetea lor…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>