Dulapul cu jucării

Decembrie este, fără doar și poate, cea mai așteptată luna din an: este luna colindelor, a bradului împodobit și a surprizelor. Cu bucurie, copiii așteaptă nerăbdători să deschidă cadourile mult așteptate.

Cum fiecare copil merită un motiv de bucurie, cu toată inima ne-am alăturat și noi proiectului „DULAPUL CU JUCĂRII” inițiat de Asociația DĂRUIEȘTE ARIPI. În perioada 4-12 decembrie am strâns jucării și obiecte de îmbrăcăminte, toate NOI, care vor fi oferite copiilor din secția de Onco-Hematologie Pediatrică a Spitalului Județean Constanța. Mulțumirile și recunoștința noastră se îndreaptă către părinții și cadrele didactice implicate, reale „ajutoare” ale lui Moș Crăciun, care au făcut posibil acest lucru (prof. înv. primar Cazacu Petrica-Alina, prof. înv. primar Rusu Florinela-Marinela, prof. înv. primar Marin Florentina, prof. înv. primar Dragalina Oana-Georgiana, prof. înv. preșcolar Andrieș Cerasella, prof. înv. preșcolar Grosu Maria Angeli, prof. înv. preșcolar Hărăbor Ionela-Raluca).

         Acum că sărbătorile se apropie, vă dorim să le petreceți cu cei dragi aproape și să aveți un Crăciun fericit, plin de magie și de bucurie!

 Scrisoare de Recunoștință de la Dăruiește Aripi

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Anca BRATU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>