Școala de vară – Școala de poveste

        Vara, vacanța mare, soare, timp liber și muuuultă joacă! Asta își dorește fiecare copil, o știm cu toții! Să vii la școală în vacanța de vară poate nu sună ideal, însă când vii la școală să te joci și să înveți în același timp, atunci merită să-i dai o șansă!


         În perioada 21 – 25.08.2023, elevii clasei a II-a A, prof. înv. primar Ion Florentina,  au participat la activitățile din cadrul proiectului educațional „Școala de vară – Școala de poveste”, cadru favorabil petrecerii vacanței de vară creativ și recreativ. Tot pe perioada vacanței au derulat proiectul și prof. înv. primar Dragalina Oana Georgiana la clasa pregătitoare A, prof. înv. primar Rusu Florinela-Marinela (03-10 iulie) la clasa IB, prof. înv. primar Rățoi Elena Daniela (03-07 iulie) la clasa a III-a C.


          „Poveștile” propuse (Povestea mea, Povestea noastră, Povestea cifrelor, O poveste fermecată, Povesti cu aroma de cireșe), au oferit copiilor posibilitatea de a fi implicați în activități care să le stimuleze imaginația, să le dezvolte competențele lingvistice, matematice, de comunicare și sociale.

         La sfârșitul săptămânii elevii au plecat mai încrezători în ei și mai pregătiți să facă față provocărilor care-i așteaptă în noul an școlar! 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Anca BRATU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>