Ziua stării de bine în natură

Dacă vineri au sărbătorit starea de bine în școală, în acest weekend clasele a IV-a A, a IV-a B și clasa pregătitoare C, coordonate de doamnele învățătoare Marin Florentina, Gurău Nicoleta și Ivașcu Keusch Alina, au profitat de vremea frumoasă pe care le-a oferit-o toamna și au petrecut duminica în natură, mai precis la Microrezervație. Alături de colegi, de doamnele învățătoare și de părinți, elevii au avut parte de câteva ore de educație non-formală în care au observat „pe viu” comportamentul și trăsăturile animalelor, pe care le-au hrănit și fotografiat.

Odată ajunși acolo, cum era și firesc, s-au bucurat și de spectacolul de la Delfinariu. Copiii au fost de-a dreptul fascinați de cei 6 delfini și de demonstrațiile făcute împreună cu dresorii acestora.

A fost o zi cu adevărat frumoasă și plină, o zi în care copiii au învățat, s-au bucurat de timp de calitate petrecut împreună și și-au creat amintiri plăcute. 😊

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Anca BRATU

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>