Ziua Școlii – 2017

ANIVERSARE: În urmă cu 85 de ani suna primul clopoțel în școala noastră… Cu emoție, cei dintâi elevi și dascăli din viitoarea Școală Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa se îmbarcau atunci în aventura cunoașterii împărtășite, intrau în povestea uluitoare care ne cuprinde acum și pe noi… Între timp, piatra de temelie a celei dintâi clădiri a școlii s-a transfigurat, a devenit fundament al educației. Într-o viață de om, clădirea din piatră a clădit, la rândul ei, oameni.

Cu emoția acumulată în 85 de ani, vă invităm, la rândul nostru, vineri, 12 mai 2017, începând cu orele 9.30, să împărtășim bucuria acestui moment festiv, alături de cei ce ne-au dat nume, marinarii de pe Fregata „Mărășești”, și de toți apropiații școlii noastre. De Ziua Școlii, celebrarea tradiției se împletește în chip vădit cu speranțele într-un viitor mai bun, în pregătirea căruia școala are un rol primordial, de inimă vie a unei comunități… în ritmul căreia ne potrivim primii pași prin viață… Suntem, înainte de orice, o școală cu suflet, și la o întâlnire de suflet vă invităm! #continuitate #comunitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>