Ziua Mondială a Educaţiei 2015

primulEXPOZIŢIE: Celebrăm educaţia, fie ea formală, informală sau nonformală, în fiecare zi. Cu atât mai mult de „Ziua Mondială a Educaţiei”, aniversată, an de an, conform tradiţiei, pe 5 octombrie. Şi anul acesta, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa a marcat „Ziua Mondială a Educaţiei” prin realizarea unor postere tematice, la nivelul claselor V-VIII. Posterele au fost realizate independent, pe echipe, într-o manieră mai analitică sau mai sintetică, fiind ulterior expuse pe holul şcolii, alternativele de evocare a educaţiei fiind viu comentate de micii artişti…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>