Ziua Internațională a Voluntarilor – 2017

În Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța voluntariatul este, de ceva vreme, o valoare de bază, graţie parteneriatului firesc cu Asociaţia TEAM: nu este un secret pentru nimeni că Together Everyone Achieves More. Întreaga lume sărbătoreşte voluntariatul pe 5 Decembrie, în luna generozităţii, de Ziua Internațională a Voluntarilor (International Volunteer Day, IVD). 5 decembrie este şi o ocazie, pentru voluntari și pentru organizațiile lor, de a-şi celebra eforturile depuse peste an, de a-şi împărtăși valorile pe care le prețuiesc și de a-și promova munca.

La mulți ani tuturor voluntarilor!…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>