Ziua Internaţională a Poeziei – 2017

Pe 21 martie 2017, de Ziua Internaţională a Poeziei, Biblioteca Judeţeană „I. N. Roman” Constanţa a găzduit un concurs interşcolar de recitare, destinat elevilor din ciclul primar, iniţiat de Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, în parteneriat cu Şcoala Gimnazială nr. 12 „B. P. Hasdeu” Constanţa, cu Şcoala „Sfinţii Martiri Brâncoveni” Constanţa,

cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, cu Primăria Municipiului Constanţa, cu Asociaţia TEAM (Together Everyone Achieves More) şi cu trustul de presă Cuget Liber. Concursul a fost precedat de o vizită ghidată prin labirintul cărţilor. Toţi participanţii la concurs au fost răsplătiţi cu aplauze, diplome, priviri admirative din partea colegilor din public, dulciuri, jucării şi, desigur, cărţi… de poezie.

Reflectare în media


Cuget liber: Concurs interşcolar de recitări, la Biblioteca judeţeană

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>