Ziua Eroilor 2018

Preșcolarii Grădiniței nr. 37, structură a Școlii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanța, îndrumaţi de doamna educatoare Cerasella Andrieş, au izbutit, încă o dată, să acapareze atenţia tuturor celor prezenţi la Muzeul Militar, din partea primăriei şi a armatei, alături de rectorul universității „Ovidius” şi de directorul Muzeului de Marină, cu ocazia sfinţirii unei troiţe donate de un veteran de război (în vârstă de 90 de ani).

Ştiaţi deja că în grădiniţa noastră cultivăm patriotismul şi că nu e prima lor activitate de acest fel. Suntem tare mândri de copiii noştri!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>