Ziua Dobrogei: 14 noiembrie 2014

minacÎn data de 14 noiembrie 2014, cu prilejul Zilei Dobrogei şi a comemorării a 100 de ani de la trecerea la cele veşnice a regelui Carol I, 40 de elevi ai Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, coordonaţi de prof. Momciu Mariana, au vizitat Muzeul Naţional de Arheologie Constanţa. Ei au participat la spectacolul prezentat cu acest prilej, în care au evoluat şi elevii noştri din clasa a III-a B:  o elevă cu o piesă folk la chitară, şi un elev, cu o horă şi o sârbă, interpretate la orgă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>