Voluntariatul: o poveste despre OAMENI!

În Școala Gimnazială Nr. 18 „Jean Bart” Constanța încercăm să cultivăm în inimile copiilor arta voluntariatului, grație parteneriatului cu Asociația TEAM (Together Everyone Achieves More). Pentru că doar Împreună Reușim să Obținem mai Mult, Împreună Învățăm, Împreună Construim și, mai mult de atât… Împreună Schimbăm Lumea!


Voluntarii nu au neapărat mult timp liber, ei au doar inimă!” este glasul strigat în cor de către elevii noștri participanți la Gala Voluntarilor 2019, eveniment ce serbează Ziua Voluntarului (5 decembrie) și în cadrul căruia au fost premiați cei mai activi și implicați voluntari ai asociației.


Seara galei a fost despre emoție, recunoștință și despre mândria de a fi răsplătit cu aplauze. Elevii noștri au trăit bucuria de a se afla printre laureați, obținând 4 premii ce fac cinste școlii noastre:


Premiul MiniVoluntarul Anului:

Ghițoiu Matei Daniel


Premiul Voluntarul Anului:

Roșu Teodora – Locul I

Blîndu Alexandru – Locul II


Instituția de învățământ a anului: Școala Gimnazială Nr. 18 „Jean Bart” Constanța.

 

Cu aplecare, răbdare și dăruire, cu talent și pasiune, creștem OAMENI!” o spune, atât de frumos, doamna profesor psiholog Daniela Ghițoiu, președinte al Asociației TEAM.

Voluntariatul este despre implicare și despre puterea de a fi mai bun în fiecare zi! La Școala Jean Bart suntem norocoși să creștem într-o comunitate de voluntari, copii al căror entuziasm ne inspiră și ne motivează să creștem frumos. Felicitări, dragi elevi, pentru zâmbete, creativitate și curajul de a experimenta! 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>