Va fi bine!

Prima zi de școală este despre curtea școlii, despre pași voioși, despre zâmbete și nerăbdare, ochi vii și curioși. Ghiozdane colorate, pline cu amintiri încă netrăite, par să spună deja prima poveste: un nou început, un an școlar „altfel”, o școală „altfel”.

Și dacă anul acesta este diferit, să-l facem memorabil! Să-l trăim frumos și intens prin ochii copiilor noștri, ne-am spus. Și am reușit! Primii pași în școală au fost o călătorie de neuitat pentru bobocii lui Jean Bart. Micuții din clasele pregătitoare au fost întâmpinați într-un mod inedit: muzică, dans, joc și mișcare.

O distracție pe cinste pusă la cale de voluntarii TEAM, elevii noștri mai mari, care au oferit un „Bun venit” călduros celor mai mici ai școlii. Iar glasul elevei Pândici Daria (7 B) a răsunat în toată școala, prin mesajul piesei sale „Va fi bine!”  

Nu ne-am putut îmbrățișa și apropia, însă avem convingerea că dincolo de orice mască se află privirea, zâmbetul fiecărui copil. La început de drum într-un an școlar altfel, să privim în ochi inocenți de copii a fost minunat! 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>