Unii cu fotbalul, alţii cu ţintarul

COMPETIŢIE: Campionatul de ţintar din cadrul proiectului judeţean iniţiat de Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța şi derulat în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi cu Asociaţia TEAM, cu sprijinul Cora City, şi-a desemnat, pe 16 iunie 2018, câştigătorii celei de-a treia ediţii. 136 de copii din 14 şcoli, reprezentând circa 10 % din cei înscrişi în competiţie, din 20 de şcoli, au participat, după câte 6 partide, la etapa finală. Iată şi rezultatele:

Clasa I:

  • Locul I – MOCANU ALBERT – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul II – PETCU ELIZA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – MANEA CEZAR – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Mențiune – CATRINA MARA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a II-a:

  • Locul I – GHIŢOIU MATEI – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul II – STANCIU LUCA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – DOROBANŢU ANDRA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Mențiune – TUDORAN LIDIA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a III-a:

  • Locul I – BUSUIOC GABRIELA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul II – BELDAN MATEI – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – COICIU ALEXANDRU – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Mențiune – ŞERBAN NICOLAS – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a  IV-a:

  • Locul I – COJOCARU RAREŞ – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul II – BARABULEA ANTONIO – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – RUSU LIVIA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a V-a:

  • Locul I – CAPRĂ ROXANA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul II – ZĂBAVĂ CĂLIN – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – TRANDAFIR MARIA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Mențiune – PREOTEASA BIANCA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a VI-a:

  • Locul I – ȘERBĂNESCU DIANA – Școala Gimnaziala nr. 37
  • Locul II – APOSTOL CARINA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – SOARE BOGDAN – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Mențiune – CRUŢ SILVIU – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța

Clasa a VII-a și a VIII-a:

  • Locul I – BROASCĂ MARIAN – Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu”
  • Locul II – GHEORGHE RUXANDRA – Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța
  • Locul III – ANDONA ANTONI – Liceul Teoretic „Ion Podaru” Ovidiu
  • Mențiune – ENI ONOFREI GEORGE – Şcoala Gimnazială nr. 31

Liceu:

  • Premiul I – GIMPIREA VALENTIN – Liceul Tehnologic „Gh. Miron Costin”

O alternativă demnă de luat în considerare

Proiectul, avizat MEN, înscris în CAEJ 2017-2018, nr. 6527A/10.11.2017, domeniul sportiv, p. 5, poziţia 45, şi-a propus să dezvolte gândirea strategică şi anticipativă a copiilor, să le dea alternative de petrecere a timpului liber, atât acasă cât şi la şcoală, mai ales în lunile mai puţin calde din an…

În anul şcolar următor, proiectul nostru va fi depus la categoria proiecte regionale; în următorii 3 ani ne propunem să devină internaţional!

Vezi şi:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>