Toamna în grădiniţă

EXPOZIŢIE: Preşcolarii din Grădiniţa nr. 37 (structură a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa), inspiraţi de belşugul de culori, gusturi şi miresme ale toamnei, au meşterit, cu puţintel ajutor de la părinţi şi de la doamna educatoare, cele mai fantastice animăluţe din fructe şi legume, la graniţa dintre regnuri, cunoştinţe despre natură şi creativitate, într-o superbă explozie imaginativă ce s-a concretizat într-o expoziţie găzduită de Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart”…

Expoziţia a fost precedată de o serbare tematică dedicată toamnei, din data de 13 octombrie 2015, ce a inclus o inedită paradă a modei. Coordonatoarea activităţii extracurriculare „Carnavalul Toamnei” şi a lecţiei deschise aferente a fost prof. înv. preşcolar T. S.. În derularea activităţii, domnia sa a fost secondată de educatoarea N. C..

În această toamnă, cei mai buni părinţi s-au bucurat alături de cei mai buni preşcolari, în grădiniţa plină de roade ale imaginaţiei…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>