Toamna de aur!

   

Toamna: anotimp cu miros de copilărie și inocență! Răcoare, aromă de struguri și de vremuri în care căciulițe multicolore se pierdeau în auriul frunzelor. În aer plutesc miresmele toamnei și resimțim tot mai aprig dorul de drumul spre școală

Dar „Florile Toamnei” sunt vesele și ne colorează zilele friguroase. Activitatea inedită pregătită de grupa florilor, clasa pregătitoare B a Școlii Gimnaziale Nr. 18 „Jean Bart” Constanța, ne-a oferit câte o linguriță de copilărie prin festivalul dedicat toamnei. 

Coordonați de doamna învățătoare Florentina Mărgineanu, bobocii lui Jean Bart s-au îmbrăcat în straie de toamnă și au înregistrat o serbare on-line intitulată „Toamna de aur”. Colajele, picturile cu amprente ale frunzelor, poeziile dar mai ales entuziasmul micuților, au făcut din această aventură o amintire de neuitat. Mulțumim părinților pentru sprijinul oferit    într-un spectacol al bucuriei!

Culori autumnale, copii creativi, părinți fericiți și magie!  

„Niciodată toamna nu fu mai frumoasă…” (T. Arghezi)  sufletului nostru. 

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>