Târgul Ofertelor Educaţionale – 2018

Pe 20 aprilie 2018, de la orele 11.00, elevii claselor a opta din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa au vizitat Târgul Ofertelor Educaţionale, organizat în Pavilionul Expoziţional din Constanţa…

 Vizita a completat acţiunile sistematice de orientare şcolară şi profesională întreprinse de profesorii diriginţi, în colaborare cu doamna psiholog, cu un element suplimentar de originalitate faţă de alte instituţii de învăţământ: prezenţa periodică la orele de consiliere şi orientare a unor foşti elevi ai şcolii, în prezent liceeni, care le-au povestit, cu lux de amănunte, celor din clasele terminale, despre liceele lor…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>