Spiriduşii Moşului – next generation

Pe 9 decembrie 2016, o bună parte din elevii clasei a V-a B din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța, împreună cu diriginta lor, teacher Irina Roşu, au făcut o vizită-fulger, de numai două ore, într-o instituţie de învăţământ parteneră, Şcoala Gimnazială Sanatoriu Techirghiol. Acolo ei au realizat, în cadrul unui atelier ad-hoc, ornamente de Crăciun, graţie cărora şcoala copiilor cu diverse probleme de sănătate va arăta mult mai frumos în pragul sărbătorilor de iarnă, a căror atmosferă elevii noştri au invocat-o deja, printr-un recital de colinde în română şi engleză… 

Activitatea, realizată în cadrul din Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară, are la bază un parteneriat între cele două şcoli. Le mulţumim în mod special părinţilor micilor noştri voluntari cu suflet mare, care au avut grijă să le pregătească gazdelor, din toată inima şi cu toate urările de bine, şi ceva dulce! 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>