„Sărbătorim împreună” Centenarul, în bibliotecă

           Bibliotecile au reușit, de-a lungul timpului, să țină pasul cu transformările apărute în societate şi să se adapteze noilor cerințe legate de informare, documentare şi recreere. Biblioteca Școlii „Jean Bart”, prin activităţile organizate, se alătură şi ea celorlalte instituții de cultură care au înţeles cât de importantă este interacțiunea permanentă cu utilizatorii serviciilor sale. Un bun prilej, în acest scop, ne-a fost oferit de  sărbătoarea ce se apropie cu paşi repezi, Centenarul Marii Uniri. În cadrul Atelierului de creaţie, desfăşurat în bibliotecă, elevii doamnei Câmpanu Olimpia au confecţionat semne de carte dedicate marelui eveniment. Copii şi-au putut folosi cunoştinţele, creativitatea şi testa îndemânarea. Rezultatele muncii lor au fost atât de admirate de colegi şi profesori încât au devenit un frumos dar pentru cititorii sârguincioşi.

BIBLIOTECAR,

Ramona-Ștefania CABA

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>