Sănătate, joc și mișcare!

În curtea școlii Jean Bart, s-a strigat, din nou, adunarea! Timp de două săptămâni, JeanBartienii au dat startul celor mai distractive jocuri și activități educative în aer liber. Cele mai fascinante jocuri ale copilăriei, concepute în mărime uriașă, au poposit și la noi în școală, prin intermediul proiectului „Caravana Intelect Parc”, implementat de Asociația Împreună pentru Viitor Constanța.

De la mic la mare, elevii noștri au acceptat provocarea de a învăța prin joc, și-au testat istețimea, creativitatea, dar și spiritul de echipă, socializând și petrecând altfel timpul cu prietenii și profesorii. Provocați să gândească sau să își dezvolte vocabularul, copiii s-au bucurat de jocuri precum: X și 0, șah și table cu piese gigantice, țintar, Nu te supăra frate, Piticot, sau Roata provocărilor

O experiență educativă plină de zâmbete, copii minunați ce cresc și se dezvoltă armonios prin joc, activități sportive, distracție și mișcare în aer liber, profesori și elevi în aceeași echipă și, mai ales, raze de soare și sănătate… toate acestea au dat viață și culoare în ograda lui Jean Bart! Împreună, am redescoperit frumusețea jocurilor, a copilăriei, a învățării cu bucurie…

Împreună, creștem frumos, ne jucăm în aer liber și învățăm… nu doar pentru școală, ci pentru viață!   

CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>