Sâmbăta lui Lazăr: expoziţie de icoane şi atelier de încondeiat ouă

Sâmbătă, 4 aprilie, 2015, la orele 12, are loc vernisajul expoziţiei de icoane Sâmbăta lui Lazăr, la Agora Tea & Coffe, unde doi artişti, tată şi fiu, expun frânturi de suflet colorate. Vernisajul e urmat de un workshop de încondeiat ouă, adresat atât celor mici cât şi celor mari. Coordonatorul acestei acţiuni este prof. dr. Mariana Momciu, iar invitatul special este directorul Direcţiei Judeţene Constanţa a Arhivelor Naţionale, Dr. Virgil Coman. Evenimentul este organizat de Asociaţia Culturală Wild Art în colaborare cu Agora Tea & Coffe.

UPDATE: În perioada 6 martie – 6 aprilie, elevii şcolii noastre au încondeiat ouă pentru a participa la concursurile de profil şi a le împodobi masa de Paşti. Activitatea s-a realizat sub îndrumarea profesoarei de Religie Ortodoxa Momciu Mariana. Pe data de 6 aprilie 2015, eleva Gh. G. din clasa a V-a B şi doamna profesor Momciu Mariana au participat la o emisiune de la postul TV Neptun dedicată Învierii Domnului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>