ŞAH: Cupa 1 iunie, Locul I!

Echipa Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, formată din C. Z. (4 B), O. B. (5 C) şi M. I. (6 B), s-a clasat, în data de 9 iunie 2017, pe Locul I la competiţia de şah „Cupa 1 iunie”, din cadrul proiectului (din CAER) „Prin şah ne descoperim”, iniţiat şi organizat de prof. înv. primar R. R. de la Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa. Concursul a fost arbitrat de prof. C. I., preşedintele Asociaţiei Judeţene de Şah. Pe Locul II s-a clasat echipa Şcolii Gimnaziale nr. 17 „Ion Minulescu” , Locul III a fost ocupat de Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand”, iar Menţiunile au fost acordate, în ordine, echipelor din Şcoala Gimnazială nr. 12 „Bogdan Petriceicu Hasdeu” , Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” şi Şcoala Gimnazială nr. 16 „M. I. Dobrogianu”. Pe lângă diplome, participanţii au primit dulciuri!… 🙂

Performanţa recentă a şahiştilor din şcoala noastră a fost precedată de obţinerea Locului III la faza judeţeană a Concursului Naţional Şcolar de Şah „Elisabeta Polihroniade”, derulat la Cumpăna, pe data de 2 iunie 2017: celor trei băieţi li s-a alăturat C. P. (5 A). Felicitări tuturor! Ne mândrim cu ei şi ne bucurăm nespus că există, în şcoala noastră, o pasiune dovedită pentru sportul minţii…

Reflectate în media:


Educta: http://www.educta.ro/2017/06/09/scoala-nr-29-mihai-viteazul-in-era-digitalului-sahul-continua-sa-atraga/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>