Rezultate alegeri Consiliul Școlar al Elevilor – 10.10.2018

În urma voturilor exprimate în mod democratic de către elevii Școlii Gimnaziale Nr. 18 „Jean Bart”, în data de 10 octombrie 2018, rezultatele sunt următoarele:

PREȘEDINTE:

• Roșu Teodora – 180 voturi „pentru”

VICEPREȘEDINTE:

• Apostol Carina Ionelia – 132 voturi
  • Popescu Ana-Cornelia – 95 voturi

SECRETAR:

• Vasile Delia-Maria – 167 voturi „pentru”

AVOCATUL ELEVILOR:

• Neculai Anastasia-Elena – 164 voturi „pentru”

Candidații au desfășurat o adevărată campanie electorală în care au încercat, sub diferite forme, să se promoveze și să își convingă colegii că merită să fie votați.

Roșu Teodora, Apostol Carina Ionelia și Vasile Delia-Maria, și-au format o echipă și au identificat valorile comune sub forma unui afiș denumit : „Powerpuff Girls”

Popescu Ana-Cornelia a propus pentru colegii săi organizarea de activități de voluntariat și competiții sportive.

Neculai Anastasia-Elena și-a propus ca în ultimul an de gimnaziu, să ocupe cu mândrie funcția de Avocat al Elevilor Școlii Gimnaziale Nr. 18 „Jean Bart”.

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Adresa ta de email nu va fi publicată.