Regionala de handbal: locul IV

PERFORMANŢĂ (şi-n vacanţă): Cu entuziasm şi combativitate, în competiţie cu echipe antrenate regulat şi la un gol distanţă (!) de locul III, echipa de handbal băieţi a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, antrenată de prof. Mihaela Capră, s-a clasat pe un meritoriu loc IV, obţinând o Menţiune la etapa regională a Gimnaziadei de la Focşani, după Liceul cu Program Sportiv Focşani, Şcoala Gimnazială nr. 11 Buzău şi Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Tecuci şi înainte de Liceul cu Program Sportiv Brăila (tot e ceva!) şi de Şcoala Gimnazială „Gheorghe Banea” din Măcin. În plus, U. C. (8 A) a primit premiul special pentru „cel mai combativ jucător” din competiţie. Organizarea, exemplară, a fost susţinută de Comitetuil Olimpic Român, care a oferit echipament sportiv participanţilor. Felicitări! 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>