Proiect ReGenesis: Locul I pe regiunea sud-est!

PERFORMANŢĂ: Echipa şcolii noastre, alcătuită din C. M., D. S.-In., N. R.-Ş. şi R. M. (VI B) şi coordonată de prof. Loredana Busuioc, a obţinut Premiul I la secţiunea gimnaziu în competiţia regională din cadrul programului educaţional Play Energy, organizat de Enel în parteneriat cu Ministerul Educaţiei, calificându-se la faza naţională. Ceilalţi premianţi au fost:

We really are the energy of tomorrow!

Competiţia regională în care au concurat şcoli din din judeţele Constanţa, Tulcea, Ialomiţa şi Călăraşi s-a derulat în acelaţi timp cu etapele regionale din Banat şi Muntenia. În luna octombrie, Enel va desemna câştigătorii etapei naţionale.

Reflectarea in media:


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>