Premieră la bibliotecă, de Ziua Mondială a Teatrului de Păpuşi

PREMIERĂ: Biblioteca Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa a găzduit, de Ziua Mondială a Teatrului de Păpuşi, un spectacol inedit în care cei 27 de elevi ai clasei 5 B au dovedit încă o dată cât de creativi pot fi, atât ca actori-mânuitori de mare talent, cât şi în rolul, foarte dificil, de spectatori…

Piesa propusă de doamna bibliotecară C. R. Ş., care a asigurat şi recuzita, organizând în cele mai mici detalii întreaga activitate, s-a bazat pe o poveste clasică de Ion Creangă: Capra cu trei iezi…

Iar când arta dramatică e la putere, trei e chiar la puterea a treia, în cazul de faţă. În care s-a dovedit, încă o dată, că nu există vreun spaţiu mai viu şi mai propice imaginaţiei ca o bibliotecă, mai ales una şcolară. Şi că s-ar putea ca, în prezent, în Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa să existe deja, de fapt, o trupă extraordinară de teatru, care încă nu avusese ocazia să se prezinte ca atare…

One Comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>