Prea des subestimăm puterea unui act de caritate!

„Prea des subestimăm puterea unei atingeri, a unui zâmbet, unei vorbe bune,
a unei urechi care ascultă cu atenţie, a unui compliment sincer,
sau a celui mai mic act de caritate,
toate acestea având potenţialul de a da o nouă direcţie vieţii.”
(Leo Buscaglia)

În săptămâna 25-29.11.2019, doamna prof. înv. primar Cazacu Petrica-Alina, coordonator S.N.A.C., ne-a mobilizat și sensibilizat pe toți din dorința de a face o faptă bună. Așadar, ca în fiecare an, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța și Grădinița cu program normal nr. 37 s-au alăturat cu entuziasm campaniei sociale „Săptămâna legumelor şi a fructelor donate”program amplu, inclus în cadrul Strategiei Naţională de Acţiune Comunitară (S.N.A.C.).

Astfel, pe tot parcursul săptămânii s-au strâns cantități impresionante de fructe și legume, care au  ajuns la Biserica din localitatea Negru Vodă, către 10 familii din școală dar și o altă familie din cartier.

           Le mulțumim din suflet părinților din școală și din grădinița 37 că au răspuns pozitiv apelului transmis de către elevii noștri!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>