Poveste de vară: English Summer School

Călătoria de explorare a limbii engleze a început! JeanBartienii au dat startul la jocuri nonformale, la distracție și voie bună. Totul în limba engleză!

 English Summer School este o oază de creație, recreație și profesionalism, deghizate sub formă de aventuri, activități în aer liber, ateliere interactive și educative. Teacher Irina Roșu (prof. limba engleză), Miss Andreea-Nicoleta Cosma (prof. educație plastică) și Mrs. Mihaela Popescu (prof. educație fizică) au început povestea „verii împreună”.

Când profesorii tăi te invită să iei parte la cea mai fascinantă aventură în lumea limbii engleze, descoperi că învățarea poate fi și distractivă. În prima săptămână, elevii claselor a 5-a și a 6-a au fost întâmpinați cu o mulțime de activități ludice: jocuri de cunoaștere, telefonul fără fir, mima, scaunele muzicale, role play – interviu de angajare, dar și proiecte precum: „Geekness Day in USA”, „World Youth Skills Day”.

În școala lui Jean Bart, porțile sunt deschise chiar și pe timpul vacanței de vară.

Stay tuned! Our story goes on! 

 CONSILIER IMAGINE,

Prof.  Alexandra Andreea ILIE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>