Pentru că iubim mișcarea…

             MISCAREMagie, Inovație, Sănătate, Cooperare, Aservitate, Reușită, Energie…  elevii școlii noastre au răspuns afirmativ invitației de a participa la subprogramul sportiv P5.2, din programul naţional „România în mişcare” inițiat de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa.

Ziua de 3 noiembrie a fost una plină de rezultate, elevii obținând astfel:

  • Locul I handbal – băieți clasele VII-VIII
  • Locul II handbal – fete clasele VII-VIII.

Eforturile elevilor școlii din ciclul primar care au organizat în anii trecuți, cu ajutorul părinţilor, un târg de dulciuri pentru achiziţionarea unui panou de baschet au dat roade…  echipa de baschet a școlii reușește să se califice în finala competiției Streetplay 3×3 Schools Battle care se va desfășura la City Park Mall Constanța sâmbătă și duminică, 10-11 noiembrie 2018.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>