Paşi prin istoria neamului

În data de 4 noiembrie 2014, clasa a IV-a A din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, însoţită de prof. înv. primar Ion Florentina, a vizitat Muzeul Militar din Constanţa, unde a fost primită excelent de directorul acestuia. Niciodată nu e prea devreme pentru a ne apropia de istoria neamului căruia îi aparţinem, a fost concluzia tuturor…

Elevii au avut ocazia să cunoască momentele cele mai importante din istoria poporului român, să aprecieze faptele de vitejie ale înaintaşilor, dar şi să mânuiască unele arme de luptă!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>