Nici un gest de bunătate, indiferent cât e el de mic, nu e în zadar

„Nici un gest de bunătate, indiferent cât e el de mic, nu e în zadar.” Aesop

 

În săptămâna 19-23.11.2018, doamna prof. înv. primar Florentina Marin, coordonator S.N.A.C., ne-a mobilizat și sensibilizat pe toți din dorința de a face o faptă bună. Așadar, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța s-a alăturat cu entuziasm campaniei sociale „Săptămâna legumelor şi a fructelor donate”, program amplu, inclus în cadrul Strategiei Naţională de Acţiune Comunitară (S.N.A.C.).

Astfel, pe tot parcursul săptămânii s-au strâns cantități impresionante de fructe și legume, care au  ajuns la Casa Speranța, la Biserica Sf. Ilie din Viile Noi, la Biserica din localitatea Negru Vodă și către 10 familii din școală.

           Le mulțumim din suflet părinților că au răspuns pozitiv apelului transmis de școală!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>