Naţionala de fizică: argint pentru băiatul de aur

PERFORMANŢĂ: La etapa naţională a olimpiadei de fizică, desfăşurată anul acesta la Timişoara, elevul M. D. din clasa a VII-a B a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, îndrumat de prof. Zaharia Elidia-Carmen, a obţinut medalia de argint, un rezultat de excepţie, pe măsura strădaniilor de până acum. La întoarcere, el a fost aşteptat la gară de doamna profesor de fizică-chimie, de doamna dirigintă, precum şi de o parte dintre colegii de clasă. Felicitări, Darius, suntem mândri de tine!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>