Multiplex „Jean Bart”

Miercuri, 21 ianuarie 2015, caravana Civi-mateca a ajuns şi în şcoala noastră. Proiecţiile celor mai reprezentative scurt-metraje din concursul organizat de Asociaţia Civicum Voluntaris au avut loc, simultan, timp de o oră, în trei săli de clasă, spre încântarea micilor cineaşti care au avut ocazia de a vedea, alături de colegii lor nu mai puţin creativi, realizările altor elevi cu preocupări similare din alte şcoli ale judeţului Constanţa.

Le mulţumim voluntarilor din Asociaţia Civicum Voluntaris pentru momentele minunate petrecute împreună şi pentru provocarea lansată prin intermediul acestui concurs, şi aşteptăm cu nerăbdare anunţarea câştigătorilor la Gala concursului, din 29 ianuarie 2015, orele 16.00, de la Teatrul Naţional de Operă şi Balet „Oleg Danovski”.

La concursul de scurt-metraje Civi-mateca, organizat de Asociaţia Civicum Voluntaris și finanţat de HEINEKEN în parteneriat cu Asociația CSR Nest, în cadrul programului de responsabilitate socială HEINEKEN pentru Comunități, s-au calificat cinci echipe din şcoala noastră;

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>