Mica Unire – 2018

Şi anul acesta, preşcolarii din grupa doamnei Cerasela Andrieş, de la Grădiniţa nr. 37, structură a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, şi-au unit entuziasmele şi talentele artistice pentru a ne reaminti, prin cântecele şi dansuri, importanţa deosebită a zilei de 24 ianuarie, în care sărbătorim, cu mic, cu mare, Mica Unire de la 1859. În tumultul adesea năucitor şi confuz al zilelor noastre, exprimarea patriotismului răsună altfel în rostirea limpede a glasurilor de copii…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>