Luna generozităţii continuă…

VOLUNTARIAT: În Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, luna generozităţii a continuat cu deja tradiţionala colectă de Crăciun pentru familiile aflate în dificultate materială din oraşul Negru Vodă, colectă iniţiată de Asociaţia Toghether Everyone Achieves More (TEAM) şi realizată cu ajutorul nepreţuit al Consiliului Şcolar al Elevilor… Cu această ocazie, s-a dovedit fără putinţă de tăgadă că AMBULANŢA GALBENĂ există! Nu ştim sigur dacă ia copii de pe stradă şi-i duce la şcoală, dar am aflat că a transportat la Negru Vodă pachetele adunate, împreună cu o parte din alimentele neperisabile colectate în cadrul unei acţiuni anterioare…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>