La şcoala omeniei…

microrezervatie-iarnaVOLUNTARIAT: În urmă cu o săptămână, angajații Complexului Muzeal de Ştiinţe ale Naturii din Constanţa anunţau cu îngrijorare că animalele din microrezervaţie rămăseseră fără suficientă hrană… Sensibilizaţi de soarta animalelor şi deprinşi cu voluntariatul, elevii Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart”, împreună cu părinţii lor, au colectat peste 500 kg de alimente: morcovi, mere, pâine, floarea soarelui, orez, arpacaș, porumb, grâu.

Le mulţumim micilor voluntari cu suflet mare: de multe ori ne-au fost ei dascăli, la şcoala omeniei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>