La Olimpiada de lectură am numărat premii: I, II, III…

logo_integrat1PERFORMANŢĂ: În urma afişării rezultatelor inițiale (înainte de contestaţii) ale etapei judeţene a Olimpiadei „Lectura ca abilitate de viaţă” (OLAV), derulate în data de 5 decembrie 2015 la Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica” Constanţa, elevii Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” (şi în special ai clasei a VI-a B, cu participarea cea mai importantă) au obținut rezultate deosebite:

Premiul I

  • D. I.-S. (VI B) – prof. Butnariu Carmen

Premiul al II-lea

  • N. R. St.(VI B) – prof. Butnariu Carmen

Premiul al III-lea

  • B. M. (VI B) – prof. Butnariu Carmen

Menţiune

  • V. St. (VI A) – prof. Ciocan Anca
  • A. M. (VII A) – prof. Butnariu Carmen
  • J. A. (VII B) – prof. Ciocan Anca
  • P. L.-G. (VII B) – prof. Ciocan Anca
  • C. D. (VIII A) – prof. Butnariu Carmen

Rezultate bune au obţinut şi ceilalţi participanţi: B.V. C. (V B), D. A.-M. (V B), P. B.-M. şi F. A. (VI A) – prof. Ciocan Anca, R.M., Gh. G. V. şi C. M. A. (VI B) – prof. Butnariu Carmen, S. L. (VIII A) – prof. Butnariu Carmen.

Felicitări tuturor!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>