La mulţi ani, România!

Trei clase de-a III-a (A, B, C), ca, odinioară, trei mari provincii româneşti, au sărbătorit, împreună, ziua de 1 Decembrie, cu multă bucurie şi mult entuziasm. Sub coordonarea înv. Păcuraru Viorica, Postică Cornelia şi Cazacu Alina, fiecare clasă a dăruit celorlalte simboluri sărbătoreşti: steguleţe tricolore, cocarde şi gogoşi calde. S-a intonat Imnul Naţional şi s-a dansat pe Hora Unirii.Colegii lor preşcolari de la Grădiniţa nr. 37, „Licuricii din Vii”, îndrumaţi de coordonatorul structurii, prof. înv. primar Tănase Stela, s-au prins şi ei în horă, pentru a marca Ziua Naţională a României.

La mulţi ani, România! La mulţi ani, români!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>