Joacă-te cu mine!

Sub un cer plumburiu de septembrie, elevii claselor 5 B şi 6 B au sfidat prognoza meteo şi au încins terenurile de fotbal şi de baschet, sub privirile admirative şi în strigătele de încurajare ale părinţilor… Cu susţinerea profesorilor diriginţi Mihaela Capră (5 B) şi Irina Roşu (6 B), chemarea elevilor – Joacă-te cu mine! – nu a rămas fără ecou.  Părinţii au lăsat pentru o oră şi jumătate grijile cotidiene şi au dovedit că spiritul copilăriei poate ieşi la suprafaţă, dacă e invocat de vocea potrivită. Într-o încleştare de titani, a fost rândul tăticilor să facă o demonstraţie de forţă şi fair-play într-un meci epic, ce s-a terminat cu… 0-0 (scor cu ochelari?), în susţinerea permanentă a copiilor, plăcut surprinşi de ambiţia părinţilor…

Activitatea s-a încheiat cu o tombolă, în urma căreia cei mai norocoşi au câştigat mingi, rucsacuri şi dulciuri, oferite de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa. Be active este îndemnul  DJST în cadrul săptămânii europene a sportului, dar şi garanţia unei vieţi sănătoase, a unor copii fericiţi! 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>