Înscrierea în clasa pregătitoare 2016

owl_with_school_books_png_clipart_pictureÎnscrierea copiilor la clasa pregătitoare pentru anul școlar 2016-2017 începe pe 29 februarie 2016 potrivit calendarului întocmit de Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice. Atât calendarul, cât și metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar, pentru anul școlar 2016-2017, sunt incluse în Ordinul Ministerului Educației și Cercetării Științifice nr. 3158/15.02.2016.
Mai multe informații aici

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>