Informare afișare listă elevi înmatriculați în prima etapă în clasa pregătitoare, anul școlar 2020-2021

       Ca urmare a comunicatului de presă a Ministerului Educației și Cercetării, din data de 10.03.2020, înscrierile pentru clasa pregătitoare, anul școlar 2020-2021, se vor face online la adresa https://inscriere.edu.ro/cerere/registration.htmlurmând ca validarea înscrierii și depunerea dosarelor să se prelungească cu o săptămână, după deschiderea școlilor. Așadar, perioada de înscriere a primei etape nu s-a încheiat, urmând ca afișarea listei cu candidați înmatriculați în această etapă să se facă după terminarea înscrierilor.

Informare, nr. 139/10.03.2020, înscrieri pentru clasa pregătitoare, anul școlar 2020-2021 aici 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>