În avangarda lui Moş Crăciun…

20161212_140003VOLUNTARIAT: Consiliul Şcolar al Elevilor (Elfilor?) din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa a supervizat, cu discreţie şi eficienţă, colectarea unor cadouri de Crăciun pentru familiile defavorizate din Negru Vodă (peste 100 de copii sau bătrâni la care Moşul nu ajunge); ei s-au alăturat astfel demersurilor întreprinse de elevii voluntari de la Liceul din Negru Vodă, îndrumaţi de doamna director Natalia Palas. Voluntarii au dus cadourile în casele celor care nu au putut veni la evenimentul organizat înainte de Crăciun de liceeni pentru distribuirea lor. Crăciun fericit!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>