Iată, vin (deja) colindători!

SPIRIDUŞI ÎN ACŢIUNE: Elevii clasei a II-a A au… furat startul la dăruit şi colindat! Pe 11 decembrie 2015, ei au confecționat daruri pentru preșcolarii de la Grădinița nr. 37 și au purces la drum, însoţiţi de doamna prof. înv. primar Florentina Marin, cu ele în mânuțe, să le ofere cu mult drag celor şi mai mici decât ei, pe care i-au colindat cum au știut ei mai frumos. Preşcolarii i-au așteptat nerăbdători și le-au oferit colindătorilor mere, covrigi și bomboane… 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>